SRN1060-101M
Manufacturer Name: Bourns
  • Part Number: SRN1060-101M
  • Description
    FIXED IND 100UH 1.7A 210 MOHM
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8138
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRN1060-101M Bourns
    SRN1060-101M Bourns
    SRN1060-101M is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRN1060-101M is described as FIXED IND 100UH 1.7A 210 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.