GMC-0.500A
Manufacturer Name: Bussmann
  • Part Number: GMC-0.500A
  • Description
    Product Description: Fuse, 0.500A(500mA), 250VAC, M, 5x20mm, Glass
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about GMC-0.500A Bussmann
    GMC-0.500A Bussmann
    GMC-0.500A is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. GMC-0.500A is described as Product Description: Fuse, 0.500A(500mA), 250VAC, M, 5x20mm, Glass . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.