LD200W-71-C2800-RD
Manufacturer Name: Eptronics
  • Part Number: LD200W-71-C2800-RD
  • Description
    Power Supply; AC-DC; 71V@2.8A; 90-305VIn; Encapsulated; LED Driver; 200W; PFC; LD Series
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Lighting
  • Status:
  • More about LD200W-71-C2800-RD Eptronics
    LD200W-71-C2800-RD Eptronics
    LD200W-71-C2800-RD is manufactured by Eptronics and is categorized in the Lighting category. LD200W-71-C2800-RD is described as Power Supply; AC-DC; 71V@2.8A; 90-305VIn; Encapsulated; LED Driver; 200W; PFC; LD Series. Perfect Parts is a supplier of Lighting and other Miscellaneous.