LD20W-40-C0500-RD
Manufacturer Name: Eptronics
  • Part Number: LD20W-40-C0500-RD
  • Description
    Power Supply; AC-DC; 40V@0.5A; 90-305V In; Encapsulated; LED Driver; 20W; PFC; LD Series
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Lighting
  • Status:
  • More about LD20W-40-C0500-RD Eptronics
    LD20W-40-C0500-RD Eptronics
    LD20W-40-C0500-RD is manufactured by Eptronics and is categorized in the Lighting category. LD20W-40-C0500-RD is described as Power Supply; AC-DC; 40V@0.5A; 90-305V In; Encapsulated; LED Driver; 20W; PFC; LD Series. Perfect Parts is a supplier of Lighting and other Miscellaneous.