LD40W-54-0700
Manufacturer Name: Eptronics
  • Part Number: LD40W-54-0700
  • Description
    Power Supply; AC-DC; 54V@0.7A; 90-305V In; Encapsulated; LED Driver; 40W; PFC; LD Series
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Lighting
  • Status:
  • More about LD40W-54-0700 Eptronics
    LD40W-54-0700 Eptronics
    LD40W-54-0700 is manufactured by Eptronics and is categorized in the Lighting category. LD40W-54-0700 is described as Power Supply; AC-DC; 54V@0.7A; 90-305V In; Encapsulated; LED Driver; 40W; PFC; LD Series. Perfect Parts is a supplier of Lighting and other Miscellaneous.