0977.500MXEP
Manufacturer Name: Littelfuse
  • Part Number: 0977.500MXEP
  • Description
    FUSE CERAMIC 500MA 500VAC 450VDC
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Uncategorized Fuse Blocks and Holders
  • Status:
  • Available: 848
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about 0977.500MXEP Littelfuse
    0977.500MXEP Littelfuse
    0977.500MXEP is manufactured by Littelfuse and is categorized in the Uncategorized Fuse Blocks and Holders category. 0977.500MXEP is described as FUSE CERAMIC 500MA 500VAC 450VDC. Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.