UQQ-5/17-Q12P-C
Manufacturer Name: Murata Power
  • Part Number: UQQ-5/17-Q12P-C
  • Description
    CONV DC/DC 85W 17A 5V T/H
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about UQQ-5/17-Q12P-C Murata Power
    UQQ-5/17-Q12P-C Murata Power
    UQQ-5/17-Q12P-C is manufactured by Murata Power and is categorized in the DC/DC Converters category. UQQ-5/17-Q12P-C is described as CONV DC/DC 85W 17A 5V T/H. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.