UWE-12/6-Q48NB-C
Manufacturer Name: Murata Power
  • Part Number: UWE-12/6-Q48NB-C
  • Description
    CONV DC/DC 72W 12V 6A
  • Status:
  • More about UWE-12/6-Q48NB-C Murata Power
    UWE-12/6-Q48NB-C Murata Power
    UWE-12/6-Q48NB-C is manufactured by Murata Power and is categorized in the DC/DC Converters category. UWE-12/6-Q48NB-C is described as CONV DC/DC 72W 12V 6A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.