UWE-3.3/20-Q48PB-C
Manufacturer Name: Murata Power
  • Part Number: UWE-3.3/20-Q48PB-C
  • Description
    CONV DC/DC 3.3V 66W 20A
  • Status:
  • More about UWE-3.3/20-Q48PB-C Murata Power
    UWE-3.3/20-Q48PB-C Murata Power
    UWE-3.3/20-Q48PB-C is manufactured by Murata Power and is categorized in the DC/DC Converters category. UWE-3.3/20-Q48PB-C is described as CONV DC/DC 3.3V 66W 20A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.