UWQ-12/17-Q48PT-C
Manufacturer Name: Murata Power
  • Part Number: UWQ-12/17-Q48PT-C
  • Description
    DC/DC CONVERTER 204W 12V 17A
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about UWQ-12/17-Q48PT-C Murata Power
    UWQ-12/17-Q48PT-C Murata Power
    UWQ-12/17-Q48PT-C is manufactured by Murata Power and is categorized in the DC/DC Converters category. UWQ-12/17-Q48PT-C is described as DC/DC CONVERTER 204W 12V 17A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.