LDO7V10V15V-SMPLBK
Manufacturer Name: Rohm
  • Part Number: LDO7V10V15V-SMPLBK
  • Description
    KIT LDO SGL 7V 10V 15V 8HTSOP J
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Evaluation Board Linear Voltage Regulators
  • Status:
  • More about LDO7V10V15V-SMPLBK Rohm
    LDO7V10V15V-SMPLBK Rohm
    LDO7V10V15V-SMPLBK is manufactured by Rohm and is categorized in the Evaluation Board Linear Voltage Regulators category. LDO7V10V15V-SMPLBK is described as KIT LDO SGL 7V 10V 15V 8HTSOP J. Perfect Parts is a supplier of Evaluation Boards and other Development Boards, Kits, Evaluation Tools, & Accessories.