LC1F150M7
Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC1F150M7
  • Description
    TeSys LC1 3 Pole Contactor, 150 A, 80 kW, 220 V ac Coil
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC1F150M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F150M7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC1F150M7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC1F150M7 is described as TeSys LC1 3 Pole Contactor, 150 A, 80 kW, 220 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.