LC2D18E7
Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LC2D18E7
  • Description
    TeSys LC2 3 Pole Contactor, 18 A, 9 kW, 48 V ac Coil
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LC2D18E7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC2D18E7 SCHNEIDER ELECTRIC
    LC2D18E7 is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LC2D18E7 is described as TeSys LC2 3 Pole Contactor, 18 A, 9 kW, 48 V ac Coil. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.