LUCB18BL
Manufacturer Name: SCHNEIDER ELECTRIC
  • Part Number: LUCB18BL
  • Description
    TeSys 7.5 kW Control Module, 24 V dc, 4.5 - 18 A
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about LUCB18BL SCHNEIDER ELECTRIC
    LUCB18BL SCHNEIDER ELECTRIC
    LUCB18BL is manufactured by SCHNEIDER ELECTRIC and is categorized in the Contactors category. LUCB18BL is described as TeSys 7.5 kW Control Module, 24 V dc, 4.5 - 18 A. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.