TAC1410.5
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TAC1410.5
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.5 Second Fixed Time, N/O Output, 0.5A Max Load, 10A Max Inrush
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TAC1410.5 SSAC SYM
    TAC1410.5 SSAC SYM
    TAC1410.5 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TAC1410.5 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.5 Second Fixed Time, N/O Output, 0.5A Max Load, 10A Max Inrush . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.