TAC141120
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TAC141120
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 120 Second Fixed Time, 0.5A Solid State Output, 10A Max Surge, 2 Wire
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TAC141120 SSAC SYM
    TAC141120 SSAC SYM
    TAC141120 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TAC141120 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 120 Second Fixed Time, 0.5A Solid State Output, 10A Max Surge, 2 Wire . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.