TAC14120
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TAC14120
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 20 Second Fixed Time, 0.5A Solid State Output, 10A Max Surge, 2 Wire
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TAC14120 SSAC SYM
    TAC14120 SSAC SYM
    TAC14120 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TAC14120 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 20 Second Fixed Time, 0.5A Solid State Output, 10A Max Surge, 2 Wire . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.