TDML110D
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TDML110D
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 110VDC, 0.1-102.3Sec DIP Switch Selectable Time, DPDT 10A Output, 8 Pin Circular Base
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TDML110D SSAC SYM
    TDML110D SSAC SYM
    TDML110D is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TDML110D is described as Product Description: On Delay Timer, 110VDC, 0.1-102.3Sec DIP Switch Selectable Time, DPDT 10A Output, 8 Pin Circular Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.