THDS41210MB
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: THDS41210MB
  • Description
    Product Description: Single Shot Timer, 120VAC, 210 Min, Fixed Time, 10A N/O Solid State Output (100A Max Inrush)
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about THDS41210MB SSAC SYM
    THDS41210MB SSAC SYM
    THDS41210MB is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. THDS41210MB is described as Product Description: Single Shot Timer, 120VAC, 210 Min, Fixed Time, 10A N/O Solid State Output (100A Max Inrush) . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.