TRB120A2Y360
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRB120A2Y360
  • Description
    Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 7-360 Sec Onboard Adj Delay, SPDT 10A Output, 8 Pin Circ Base
  • Status:
  • More about TRB120A2Y360 SSAC SYM
    TRB120A2Y360 SSAC SYM
    TRB120A2Y360 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRB120A2Y360 is described as Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 7-360 Sec Onboard Adj Delay, SPDT 10A Output, 8 Pin Circ Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.