TRB120A3Y120
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRB120A3Y120
  • Description
    Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 2-120 Sec Onboard Adj Delay, SPDT 10A Output, 8 Pin Circ Base
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TRB120A3Y120 SSAC SYM
    TRB120A3Y120 SSAC SYM
    TRB120A3Y120 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRB120A3Y120 is described as Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 2-120 Sec Onboard Adj Delay, SPDT 10A Output, 8 Pin Circ Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.