TRB120A4Y420
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRB120A4Y420
  • Description
    Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 7-420 Sec Onboard Adj Delay, DPDT 10A Output, 11 Pin Circ Base
  • Status:
  • More about TRB120A4Y420 SSAC SYM
    TRB120A4Y420 SSAC SYM
    TRB120A4Y420 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRB120A4Y420 is described as Product Description: Off Delay Timer, 120VAC, 7-420 Sec Onboard Adj Delay, DPDT 10A Output, 11 Pin Circ Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.