TRB24A1Y0.05
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRB24A1Y0.05
  • Description
    Product Description: Off Delay Timer, 24VAC, 0.05 Second Fixed Delay Time, SPDT 10A Output, 89 Pin Octal Base
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TRB24A1Y0.05 SSAC SYM
    TRB24A1Y0.05 SSAC SYM
    TRB24A1Y0.05 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRB24A1Y0.05 is described as Product Description: Off Delay Timer, 24VAC, 0.05 Second Fixed Delay Time, SPDT 10A Output, 89 Pin Octal Base . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.