TRM120A2Y10
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRM120A2Y10
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.1-10 Sec, Onboar dKnob Adjustable, DPDT 10A Output, 8 Pin Octal Base, +-10% Tol
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Time Delay Relays
  • Status:
  • More about TRM120A2Y10 SSAC SYM
    TRM120A2Y10 SSAC SYM
    TRM120A2Y10 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRM120A2Y10 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.1-10 Sec, Onboar dKnob Adjustable, DPDT 10A Output, 8 Pin Octal Base, +-10% Tol . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.