TRM120A2Z10
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRM120A2Z10
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.1-10 Sec, Onboard Knob Adjustable, DPDT 10A Output, 8 Pin Octal Base, +-5% Tol
  • Status:
  • More about TRM120A2Z10 SSAC SYM
    TRM120A2Z10 SSAC SYM
    TRM120A2Z10 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRM120A2Z10 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.1-10 Sec, Onboard Knob Adjustable, DPDT 10A Output, 8 Pin Octal Base, +-5% Tol . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.