TRM120A2Z3
Manufacturer Name: SSAC SYM
  • Part Number: TRM120A2Z3
  • Description
    Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.05-3 Sec, Onboard Knob Adjsut, DPDT 10A Out, 8 Pin Octal Base, +-5% Time Tol
  • Status:
  • More about TRM120A2Z3 SSAC SYM
    TRM120A2Z3 SSAC SYM
    TRM120A2Z3 is manufactured by SSAC SYM and is categorized in the Time Delay Relays category. TRM120A2Z3 is described as Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.05-3 Sec, Onboard Knob Adjsut, DPDT 10A Out, 8 Pin Octal Base, +-5% Time Tol . Perfect Parts is a supplier of Relays and other Electromechanicals.