BI 4-M12-AP6X-H1141
Manufacturer Name: TURCK
  • Part Number: BI 4-M12-AP6X-H1141
  • Description
    Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about BI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4-M12-AP6X-H1141 TURCK
    BI 4-M12-AP6X-H1141 is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensors category. BI 4-M12-AP6X-H1141 is described as Sensor; 12 mm; 10 to 30 VDC; 200 mA (Max.); Inductive; CPB (Housing);. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.