BSF 34-0.5/14.5/NPT
Manufacturer Name: TURCK
  • Part Number: BSF 34-0.5/14.5/NPT
  • Description
    RECEPTACLE, M16, MALE: FRONT MNT, 14 AWG, 3 PIN: 1/2 14 NPT, 600V, 15A, 19 IN
  • Manufacturer Package Description:
  • Category: Sensor Accessories
  • Status:
  • More about BSF 34-0.5/14.5/NPT TURCK
    BSF 34-0.5/14.5/NPT TURCK
    BSF 34-0.5/14.5/NPT is manufactured by TURCK and is categorized in the Sensor Accessories category. BSF 34-0.5/14.5/NPT is described as RECEPTACLE, M16, MALE: FRONT MNT, 14 AWG, 3 PIN: 1/2 14 NPT, 600V, 15A, 19 IN. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.