ASL12-30-10S-81 ABB
  • Part Number: ASL12-30-10S-81
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: 12A, 3-pole contactor, 24VDC, 1 NO, Spring term.
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about ASL12-30-10S-81 ABB
    ASL12-30-10S-81 ABB
    ASL12-30-10S-81 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. ASL12-30-10S-81 is described as 12A, 3-pole contactor, 24VDC, 1 NO, Spring term.. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM