C3SS110B-11 ABB
  • Part Number: C3SS110B-11
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Selector Switch, 3-Pos L/C/R, 1/1, Non-Ill, 22mm Mouting, Blk Knob Oper, 1NO & 1NC Contacts, Compact
  • Category: Key Switches
  • Status:
  • More about C3SS110B-11 ABB
    C3SS110B-11 ABB
    C3SS110B-11 is manufactured by ABB and is categorized in the Key Switches category. C3SS110B-11 is described as Product Description: Selector Switch, 3-Pos L/C/R, 1/1, Non-Ill, 22mm Mouting, Blk Knob Oper, 1NO & 1NC Contacts, Compact . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Key Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Key Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    View
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"