MP1-62L20T1 ABB
  • Part Number: MP1-62L20T1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MOM, BLU, FLUSH, 120V/6V XFMR INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP1-62L20T1 ABB
    MP1-62L20T1 ABB
    MP1-62L20T1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP1-62L20T1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MOM, BLU, FLUSH, 120V/6V XFMR INCANDESCENT, 2NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN