MP2-42G20L1 ABB
  • Part Number: MP2-42G20L1
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, GRN, FLUSH, 110~130V AC FULL VOLTAGE LED, 2NO, 22mm MOUNTING
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about MP2-42G20L1 ABB
    MP2-42G20L1 ABB
    MP2-42G20L1 is manufactured by ABB and is categorized in the Pushbutton Switches category. MP2-42G20L1 is described as Product Description: PUSHBUTTON, MAINT, GRN, FLUSH, 110~130V AC FULL VOLTAGE LED, 2NO, 22mm MOUNTING . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 12AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 45W
    View
    BATTERY LEAD ACID 12V 3.4AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 7.2AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 2.2AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 12AH
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH