ACHL-32.768MHZ-EK ABRACON
  • Part Number: ACHL-32.768MHZ-EK
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL PC
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • More about ACHL-32.768MHZ-EK ABRACON
    ACHL-32.768MHZ-EK ABRACON
    ACHL-32.768MHZ-EK is manufactured by ABRACON and is categorized in the General Oscillators category. ACHL-32.768MHZ-EK is described as OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL PC. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM