AISC-1812H-8R2N-T ABRACON
  • Part Number: AISC-1812H-8R2N-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 8.2UH 680MA 270 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AISC-1812H-8R2N-T ABRACON
    AISC-1812H-8R2N-T ABRACON
    AISC-1812H-8R2N-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AISC-1812H-8R2N-T is described as FIXED IND 8.2UH 680MA 270 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    ELECTRONIC BOARD BASE
    View
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X