ASA-16.000MHZ-L-T ABRACON
  • Part Number: ASA-16.000MHZ-L-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • Available: 7,215
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about ASA-16.000MHZ-L-T ABRACON
    ASA-16.000MHZ-L-T ABRACON
    ASA-16.000MHZ-L-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the General Oscillators category. ASA-16.000MHZ-L-T is described as OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"