Q16F1CXXR12E APEM
  • Part Number: Q16F1CXXR12E
  • Manufacturer Name: APEM
  • Description: LED INDICATOR, 16MM, FLUSH, 12VDC, IP67
  • Category: Panel Mount Indicators
  • Status:
  • Available: 12
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about Q16F1CXXR12E APEM
    Q16F1CXXR12E APEM
    Q16F1CXXR12E is manufactured by APEM and is categorized in the Panel Mount Indicators category. Q16F1CXXR12E is described as LED INDICATOR, 16MM, FLUSH, 12VDC, IP67. Perfect Parts is a supplier of Optoelectronics and other Semiconductors.
    ---> Other parts by APEM
    ---> Panel Mount Indicators from all manufacturers
    ---> Optoelectronics by sub category
  • More About  Panel Mount Indicators
    Optoelectronics
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    View
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A