TAP227K016CCS AVX Corp
  • Part Number: TAP227K016CCS
  • Manufacturer Name: AVX Corp
  • Description: Capacitor; Tantalum; 220uF; Tap Series; Radial; Case R; 10%; 16V; 20VDC; 0.5 Ohms ESR
  • Category: General Capacitors
  • Status:
  • Available: 249
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about TAP227K016CCS AVX Corp
    TAP227K016CCS AVX Corp
    TAP227K016CCS is manufactured by AVX Corp and is categorized in the General Capacitors category. TAP227K016CCS is described as Capacitor; Tantalum; 220uF; Tap Series; Radial; Case R; 10%; 16V; 20VDC; 0.5 Ohms ESR. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    View
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A