AM1648P30 Allied Moulded
  • Part Number: AM1648P30
  • Manufacturer Name: Allied Moulded
  • Description: Product Description: Pushbutton Enclosure, 30-Hole, 30mm NEMA 4X Rated, Fiberglass, Lift-Off Screw Cover, 16.27 Hx14.40 Wx8.13 D
  • Category: Pushbutton Switches
  • Status:
  • More about AM1648P30 Allied Moulded
    AM1648P30 Allied Moulded
    AM1648P30 is manufactured by Allied Moulded and is categorized in the Pushbutton Switches category. AM1648P30 is described as Product Description: Pushbutton Enclosure, 30-Hole, 30mm NEMA 4X Rated, Fiberglass, Lift-Off Screw Cover, 16.27"Hx14.40"Wx8.13"D . Perfect Parts is a supplier of Switches and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by Allied Moulded
    ---> Pushbutton Switches from all manufacturers
    ---> Switches by sub category
  • More About  Pushbutton Switches
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY RETAINING STRAP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY RETAINING FOR 108
    View
    Memory Protection Devices
    COVER BATTERY FOR BC2/3AE HOLDER
    COVR SNAP DRAGON LOCKING
    Keystone Electronics
    CAP BATTERY PROTECTIVE BLACK
    BATTERY INSULATOR
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB