SWT-0.25-256 Amgis
  • Part Number: SWT-0.25-256
  • Manufacturer Name: Amgis
  • Description: FIXED IND 256UH 250MA 2.2 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SWT-0.25-256 Amgis
    SWT-0.25-256 Amgis
    SWT-0.25-256 is manufactured by Amgis and is categorized in the Fixed Inductors category. SWT-0.25-256 is described as FIXED IND 256UH 250MA 2.2 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Amgis
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM