AEV01CC48 Artesyn Embedded
  • More about AEV01CC48 Artesyn Embedded
    AEV01CC48 Artesyn Embedded
    AEV01CC48 is manufactured by Artesyn Embedded and is categorized in the DC/DC Converters category. AEV01CC48 is described as CONV DC-DC 25W 48VIN 15VOUT DUAL. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Artesyn Embedded
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE