ALO40M48-SL Artesyn Embedded
  • More about ALO40M48-SL Artesyn Embedded
    ALO40M48-SL Artesyn Embedded
    ALO40M48-SL is manufactured by Artesyn Embedded and is categorized in the DC/DC Converters category. ALO40M48-SL is described as CONV DC/DC 60W 1.5V 40A POS SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Artesyn Embedded
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    View
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE