AVS50-48S96 Artesyn Embedded
  • More about AVS50-48S96 Artesyn Embedded
    AVS50-48S96 Artesyn Embedded
    AVS50-48S96 is manufactured by Artesyn Embedded and is categorized in the DC/DC Converters category. AVS50-48S96 is described as CONV DC-DC 50W BOOST 48VIN 96V. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Artesyn Embedded
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH