PXMBNI12RPM03APCM16 Bulgin
  • Part Number: PXMBNI12RPM03APCM16
  • Manufacturer Name: Bulgin
  • Description: CONN RCPT MALE 3POS GOLD SOLDER
  • Category: Circular Connectors
  • Status:
  • More about PXMBNI12RPM03APCM16 Bulgin
    PXMBNI12RPM03APCM16 Bulgin
    PXMBNI12RPM03APCM16 is manufactured by Bulgin and is categorized in the Circular Connectors category. PXMBNI12RPM03APCM16 is described as CONN RCPT MALE 3POS GOLD SOLDER. Perfect Parts is a supplier of Circular Connectors and other Interconnects.
    ---> Other parts by Bulgin
    ---> Circular Connectors from all manufacturers
    ---> Circular Connectors by sub category
  • More About  Circular Connectors
    Circular Connectors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM