ABC-0.750-R Bussmann
  • Part Number: ABC-0.750-R
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.750A(3/4A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT
  • Category: Mini Fuses
  • Status:
  • More about ABC-0.750-R Bussmann
    ABC-0.750-R Bussmann
    ABC-0.750-R is manufactured by Bussmann and is categorized in the Mini Fuses category. ABC-0.750-R is described as Product Description: FUSE, 0.750A(3/4A), 250V, F, 6X32mm, FAST ACTING, CERAMIC BODY, RoHS COMPLIANT . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Mini Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Mini Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM