FRN-R-0.500 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-0.500
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-0.500 Bussmann
    FRN-R-0.500 Bussmann
    FRN-R-0.500 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-0.500 is described as Product Description: FUSE, 0.500A(1/2A), 250VAC, TT, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER WHITE 680OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    Mallory Sonalert
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    Ftdi
    MOD USB AUDIO FLASH DRIVE I/F
    ACOUSTIC DAMPER 680 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK