FRN-R-0.600 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-0.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 0.600A(6/10A), 250V, TT, RK5 ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-0.600 Bussmann
    FRN-R-0.600 Bussmann
    FRN-R-0.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-0.600 is described as Product Description: FUSE, 0.600A(6/10A), 250V, TT, RK5 ELEMENT TIME-DELAY, CLASS RK-5 . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    View
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    View
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V