FRN-R-5.600 Bussmann
  • Part Number: FRN-R-5.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 5.600A(5-6/10A), 250V DUAL-ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRN-R-5.600 Bussmann
    FRN-R-5.600 Bussmann
    FRN-R-5.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRN-R-5.600 is described as Product Description: FUSE, 5.600A(5-6/10A), 250V DUAL-ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM