FRS-R-1.600 Bussmann
  • Part Number: FRS-R-1.600
  • Manufacturer Name: Bussmann
  • Description: Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY
  • Category: Fuses
  • Status:
  • More about FRS-R-1.600 Bussmann
    FRS-R-1.600 Bussmann
    FRS-R-1.600 is manufactured by Bussmann and is categorized in the Fuses category. FRS-R-1.600 is described as Product Description: FUSE, 1.600A(1-6/10), 600VAC, RK5 DUAL ELEMENT TIME DELAY . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by Bussmann
    ---> Fuses from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  Fuses
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE