PDS1-S5-S12-M-TR CUI
  • Part Number: PDS1-S5-S12-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 12V 84MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 2,063
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PDS1-S5-S12-M-TR CUI
    PDS1-S5-S12-M-TR CUI
    PDS1-S5-S12-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDS1-S5-S12-M-TR is described as CONVERT DC/DC 1W 12V 84MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    View
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V