PDS2-S12-S5-M-TR CUI
  • Part Number: PDS2-S12-S5-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 5V 2W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PDS2-S12-S5-M-TR CUI
    PDS2-S12-S5-M-TR CUI
    PDS2-S12-S5-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDS2-S12-S5-M-TR is described as DC/DC CONVERTER 5V 2W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    View
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A
    Molex
    USB BATTERY CHARGER W/ BACKLIGHT
    Memory Protection Devices
    PLUG 12V AUTO USB OUTLET
    Dfrobot
    BATTERY CHRGR LITHIUM 3.7V 0.50A
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 48V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 12V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 1.5 AMP
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 6VDC @ 2A
    Sl Power - Condor -ault Brands
    BATTERY CHG UNIV 12VDC @ 600MA